معرفی مرکز فرهنگی دارالسلام اصفهان:

مرکز فرهنگی دینی علمی و هنری دارالسلام در سال 1371 توسط برخی افراد موفق دانشجو در اصفهان واقع در مسجد فرشته با افتتاح کتابخانه شروع به فعالیت نمود و به مرور فعالیت های متنوع دیگر را در زمینه های متنوع راه اندازی نموده.

یکی از این بخش ها در کنار مجموعه کتابخانه راه اندازی شد مرکز تحقیقات است.

هدف اصلی این تیم تشکیل گروه های دانش پژوه و تولید کننده محصولات دانش محور و خلاقانه است و برای این منظور با ایجاد فضایی ایده آل برای شروع کسب وکار و درآمد زایی برای اعضا کتابخانه و اهالی مسجد شروع نموده است.

لذا با توجه به توان و پتانسیل موجود این مجموعه تصمیم به تشکیل یک هسته ای مانند شتاب دهنده موجوددر اکو سیستم استارتاپی و تولید یک تیم مخصوص مانند صندوق سرمایه گذاری ریسک پذیر به نام گروه صندوق سرمایه کار در داخل کتابخانه فعالیت خود را شروع نموده است. در ادامه اهداف و روش های و سیاست های کلی بیان شده است.

این گروه بر اساس تحلیل های خود بر اساس روش SWOT نقاط قوت و ضعف و فرصت و تهدید کانون را شناسایی نموده و بر همین روند برنامه ریزی استراتژی خود را تدوین نموده است.

نقطه قوت سیستم کتابخانه و فضا ها و خدمات ارائه شده آن در طول مدت سال های 1372 الی 1396 است.

این کتابخانه در تمام روزهای سال آماده ارائه خدمات است و هیچ روز تعطیل ندارد، همچنین ساعات کتابخانه از ساعت 7.30 صبح الی 24 شب است .

در سالن کتابخانه کلاسی برای آموزش وجود دارد همچنین مجموعه ارائه خدمات اینترنت وایرلس برای عموم وجود دارد. اجازه دسترسی به کتابها و مقالات معتبر در مقاطع تحصیلات تکمیلی

برگزاری دوره های آموزشی ارائه خدمات مشاوره و هدایت تحصیلی و دیگر خدمات باعث شده است تا این کتابخانه به یک فضای با پتانسیل بالا و شناخته شده در سطح شهر تبدیل شده ، لذا زمینه را برای ارائه هوشمند و بهینه خدمات بر بستر فضای مجازی را آماده نموده است.و می توان از این فضا برای پیشبرد و توسعه طرح ها و کارهای خلاقانه اعضا استفاده نمود.

بر همین اساس و با توجه به توان مجموعه شش طرح برای کتابخانه طراحی و اجرا شده است.

بر اساس برآوردها و بررسی سوابق لیست اعضا این مجموعه تا کنون بالغ بر 20000 هزار نفر عضو داشته که از مجموعه برای مدت چهار سال خدمات دریافت میکرده اند . برخی تاکنون این ارتباط و خدمات گرفتن را ادامه داده اند و یا به نسل بعد خود منتقل نموده شده است.

وروردی این کتابخانه در هر ترم شش ماه میانگین 300 نفر است. و در طول یک سال بین 500 الی 600 نفر عضو جدید دارد

این اعضا در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند، و هر کدام تخصص های متنوعی دارند و یا به دنبال فرا گیری یک تخصص خاص برای تحصیل و شغل آینده خود هستند.